Institute of Applied Psychology, s.r.o.
Drobečková navigace

O projektu > Obsah projektu

Obsah projektu

Součástí našeho projektu je psychologická hra Get2KnowMe®,produkty2.png jež je tvořena herním
plánem a třemi sadami karet hodnot, emocí a kompetencí. Dále také kniha Průvodce sebepoznáním aneb Skrze sebe poznám Tebe a série vzdělávání Get2KnowMe®.  

Herní plán je volně ke stažení zde.

 

Kniha

Kniha Průvodce sebepoznáním aneb Skrze sebe poznám Tebe, vznikla proto, že jsme vám chtěli předat efektivní nástroj, který vám pomůže poznat sama sebe i druhého člověka. Vždy a všude. Chceme pozitivně přispět k vašemu životu tím, že vás naučíme lépe se vyznat v sobě i v druhých. Není to jen obyčejná kniha obecně popisující osobnost člověka z psychologického hlediska. Jedná se o pomocníka, který vás provede procesem poznávání vás samotných. Je o sebezkušenosti, sebereflexi a sebeuvědomění. Protože znát sebe je základním předpokladem pro to, abyste mohli poznávat druhé.  • Hodnoty

  Hodnoty vnímáme jako základní pilíře naší existence. Jsou to primární principy, na kterých stojí naše motivace a následně i chování, které lze pozorovat u sebe samotných a samozřejmě i u ostatních. Hodnota je definována jako určitá míra důležitosti či významnosti něčeho konkrétního. Stanovuje, co je pro člověka podstatné, čeho si cení. Hodnoty jsou tedy měřítka hodnocení. Každý člověk má své hodnoty. Víte, jaké jsou ty vaše?

 • Emoce

  Emoce jsou signálem. Dávají nám zprávu o tom, jak na nás působí interakce s naším prostředím. Bez nich bychom na světě nepřežili. Z evolučního hlediska nám totiž umožňují efektivní adaptaci na naše prostředí. V některých případech nám však mohou nevhodně či přehnaně projevené emoce také život komplikovat. Co takhle mít vaše emoce v rovnováze? Co by vám přineslo, kdybyste uměli svoje emoce ovládat a u druhých lidí jim s jejich emocemi pomáhat?

 • Kompetence

  Pod pojmem kompetence si představte prosím způsobilost. Jedná se o velmi komplexní pojem, který zahrnuje kombinaci hned několika pojmů a významů. Kompetence tedy chápeme jako soubor schopností, znalostí, dovedností, zkušeností, potřeb, hodnot, motivů, vlastností a charakterových rysů.

  Co kdybyste dokázali nastavit svoje kompetence tak, aby vám přinášely lepší výsledky? A co takhle nastavit kompetence v rodině? Mezi přáteli? A co by vám přineslo, kdybyste uměli nastavit kompetenční modely v pracovním prostředí, aby všechny procesy a lidé fungovali mnohem lépe?